Се одржа традиционалниот противпожарен квиз за учениците од основните училишта

Објавено на: 12.11.2018 - 13:35

 

Во организација на Општинскиот противпожарен сојуз „Илинден“ се одржа традиционалниот Противпожарен квиз натпревар  за екипите во пионерска  и младинска конкуренција од општинските основни училишта „Гоце Делчев“ од нас. Илинден, „Ристо Крле“ од  н.м.Кадино и „Браќа Миладиновци“ од  н.м.Миладиновци.

Првите места на квиз натпреварот што се одржа во просториите на основното училиште „Ристо Крле“ во Кадино, во двете категории ги освоија  екипите од ООУ „Гоце Делчев“. За сите учесници ОППС „Илинден“ обезбеди дипломи и пригодни награди.

Првопласираните екипи ќе земат учество на  регионалниот квиз натпревар што ќе  се одржи во организација на Противпожарниот сојуз на Град Скопје на 14-ти ноември годинава.

Противпожарниот квиз натпревар има едукативен карактер за заштита од пожари кај училишната популација која е една од главните целни групи бидејќи со стекнатото знаење се создава квалитетен и поброен подмаладок кој активно учествува во развојот на  доброволното пожарникарството.

 

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013