Пролетна дератизација и дезинфекција

Објавено на: 29.05.2020 - 11:14

Реализирајќи ја Програмата за заштита на населението од заразни болести за 2020 година,  извршена е редовна пролетна дератизација за уништување на глодарите и дезинфекција на јавните објекти на територијата на Општината.

Со дератизација се опфатени околу 550 шахти што се наоѓаат на јавните површини во Општината.

Со цел спречување и сузбивање на заразни болести и инфекции општина Илинден ќе продолжи со примена на сите потребни мерки за заштита на населението. Како дел од овие активности претстои и адултицидна дезинсекција за уништување на возрасните форми на комарци.

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013