Кадетите од ООУ „Гоце Делчев“ најдобри на градскиот противпожарен квиз натпревар

Објавено на: 21.11.2018 - 10:48

Екипата од ООУ “Гоце Делчев“ од Општина Илинден, во категорија кадети го освои првото место на 34. противпожарен квиз натпревар во организација на Противпожарниот сојуз на Град Скопје.

Учениците Јована Петровска, Софија Добревска и Михаела Симуновска на натпреварот пожаа одлично знаење освојувајќи максимален број на поени. Како победници на градскиот натпревар тие ќе учествуваат на републичкиот квиз натпреварот што ќе се одржи во Свети Николе, во текот на месец декември, во организација на Противпожарниот сојуз на Македонија.             

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013