Реконструкција на пристепен пат- улица 532, општина Илинден

Објавено на: 15.05.2020 - 14:52

Во рамки на “Проектот за поврзување на локални патишта” кој се реализира од Министерството за транспорт и врски со финансиска поддршка од Светска Банка, а со цел подобрување на локалната патна инфраструктура, Општина Илинден аплицираше со проект за реконструкција на постоен пат, ул. „532“ во општина Илинден.

За таа цел Ви ги доставуваме следните документи:

ИЗВЕСТУВАЊЕ за достапност на документ План за управување со животната средина и со социјалните аспекти (ПУЖССА) за проект за реконструкција на постоен пат, ул. „532“ во општина Илинден во рамки на Проектот за поврзување на локални патишта - КЛИКАЈ ТУКА

Формулар за коментари - КЛИКАЈ ТУКА

КОНТРОЛНА ЛИСТА НА ПЛАН ЗА УПРАВУВАЊЕ СО ЖИВОТНАТА СРЕДИНА И СОЦИЈАЛНИТЕ АСПЕКТИ (ПУЖСССА) Реконструкција на постоен пат, ул. „532“ во општина Илинден - КЛИКАЈ ТУКА

ENVIRONMENTAL AND SOCIAL MANAGEMENT PLAN (ESMP) CHECKLIST Rehabilitation of existing road, St. “532” in Municipality of Ilinden - КЛИКАЈ ТУКА

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013