Проекција на три документарци во кино салата на Домот на култура „Илинден“

Објавено на: 05.03.2019 - 12:00

           

 

На 06.03.2019 г. (среда) во 12:00 часот во домот на култура „Илинден” ќе бидат прикажани три куси аматерски документарни филмови, дел од Фестивалот за креативен документарен филм „МакеДокс“.

Филмовите „Поинакви”, „Поглед во очи” и „Адолесцензура” се снимени од млади ентузијасти и имаат социјален карактер и се дел од проектот „Докуникулци”.

Влезот е бесплатен

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013