ИЗВЕСТУВАЊЕ за прекин во водоснабдувањето

Објавено на: 14.02.2019 - 09:22

ИЗВЕСТУВАЊЕ за прекин во водоснабдувањето

Поради отстранување на дефект на примарна водоводна мрежа на ул 9 во н.м. Илинден, денес (14.02.2019година) во периодот од 8:30-15:00 часот  без вода ќе останат жителите на н.м Илинден во околината на општинската зграда и црквата. 

Прекинот во водoснабдувањето ке трае до санација на дефектот. 

Во текот на интервенцијата затворена за сообраќај ќе биде дел од улица 9 н.м Илинден ( на потегот од место викано Бигла до општинското основно училиште Гоце Делчев н. Илинден)

Контакт:
vodovodjkp@yahoo.com
02/2573-077

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013