ИЗВЕСТУВАЊЕ

Објавено на: 13.04.2020 - 12:17

ИЗВЕСТУВАЊЕ

Се известуваат корисниците на ЈКП “Водовод“ н.Илинден дека поради дефект на примарна водоводна линија во н.м. Кадино без вода за пиење ќе останат граѓаните од улица “10“, улица “2“, улица “4“ и улица “6“ во н.м. Кадино како и дел од корисниците во н.м. Мралино. Прекинот во водоснабдувањето ќе трае до завршувањето на санацијата на дефектот.

Со почит, 
ЈКП „Водовод“ н.Илинден

 


 

ИЗВЕСТУВАЊЕ

ЗА ПРОМЕНА НА ТЕРМИН ЗА ИНТЕРВЕНЦИЈА

 

Почитувани,

Ве известуваме дека планирана интервенција на водоводна линија во н.Илинден СЕ ОДЛАГА ЗА УТРЕ - 14.04.2020 (ВТОРНИК) и истата ќе започне од 08.00 часот, така што без вода за пиење ќе останат граѓаните кои гравитираат во околината на зградата на Општина Илинден, како и дел од корисниците на улица “15“ и улица “19“ во н. Илинден.

Со почит,
ЈКП „Водовод“ н.Илинден

 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013