Изложба „Илинден со пријателите“, во Домот на култура „Илинден“

Објавено на: 20.12.2017 - 12:34

На 21.12.2017 г. (четврток) со почеток во 20:00 часот, во организација на општина Илинден, во Домот на култура „Илинден” ќе биде отворена изложба со наслов „Илинден со пријателите“.

На изложбата ќе бидат претставени над 40-на дела од сликари кои веќе имале изложби во Домот на култура „Илинден“, како Новица Трајковски, Стефан Хаџиниколов, Петар Попчев, Климе Коробар, Васко Ташковски, Павле Кузмановски, Владимир Темков, Литов Ли, Андријана Мациев, Наташа Нара Радосављевиќ, Иван Вања Милановиќ, Ристо Андреев, Катерина Трајковска и други...

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013