Буџетски форум во Општина Илинден

Објавено на: 13.12.2017 - 16:40

Во рамките на планирањето на Буџетот за 2018 година, во организација на Општина Илинден, на 15.12.2017 година (петок) со почеток во 18:00 часот, во Средното општинско стручно училиште „Илинден“ ќе се одржи Буџетски форум.

На форумот ќе се изврши презентација на која граѓаните ќе бидат запознаени со процесот на буџетирање, како и програмите за развој на Општината во 2018 година. Во таа насока се покануваат сите заинтересирани граѓани да учествуваат во јавната расправа и со дефинирањето на приоритетните предлог проекти и проектни активности да придонесат во развојот на локалната заедница.

Општина Илинден ја практикува транспарентноста и граѓанското учество во креирањето на Буџетот, со цел да им излезе во пресрет на барањата и потребите на граѓаните за овозможување и создавање на квалитетни услови за живеење.

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013