Галерии

Шаренило од маски и првоаприлска забава по повод Денот на шегата Во спортската сала „Гоце Делчев“ отворено државното првенство во футсал Разубавување на Општината по повод почетокот на пролетта и Денот на екологијата
Во Домот на култура „Илинден“ отворена изложба на фотографии од Унгарија Се одржа втората „Етно–Вешта жена“ во Општина Илинден со која продолжи негувањето на етно вредностите на македонската кујна Жителите на Општина Илинден масовно се вклучија во празнувањето на Водици
Малите коледарчиња беа на коледе кај градоначалникот Стојановски Новогодишна забава за учениците што ги посетуваат бесплатните курсеви во рамките на КЕЦ „Илинден“ НОВОГОДИШЕН КОНЦЕРТ ВО ДОМОТ НА КУЛТУРА „ИЛИНДЕН“
Учениците од ОУ „Браќа Миладиновци“ имаа „Божикна ужинка“ со сопругата и ќерката на американскиот амбасадор Волерс Во Домот на култура „Илинден“ успешно реализиран 29-от државен пожарникарски квиз PHOTO: Diplomats planted trees in Mrshevci
Дипломатскиот кор се вклучи во акцијата „Ден на дрвото-засади ја својата иднина“ Отворена канцеларијата на Агенцијата за вработување во Општина Илинден Свечено пуштено во употреба повеќенаменско игралиште во нас.Илинден
Општина Илинден домаќин на државното првенство во пинг-понг за средни училишта

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013