Галерии

„Стихови за душата“ за сите генерации на Поетскиот митинг во Домот на култура „Илинден“ Во Домот на култура „Илинден“ се одржа 16-то Литературно матине за деца Промовирана Антологија „Светиот пат“ на Раде Силјан
Најмладите се сретнаа со писателот Велко Неделковски, во рамките на Литературната манифестација „Илинден 2015“ Со поезијата „Од изгрев до залез“ од Стојан Тарапуза почна литературната манифестација „Илинден 2015“ ОУ„Гоце Делчев“ го одбележа патрониот празник
Во училиштата одбележан денот на планетата Земја Со чиста зелена површина дечињата од Детска градинка „Гоце Делчев”го одбележаа денот на планетата Земја Со 9-та Манифестација „Подарете книга за Велигденско јајце - симбол на Христовото Воскресение“ обезбедени 2.000 нови книги
Со 10-та традиционална Априлијада одбележан Светскиот ден на шегата Културно уметничка манифестација во Дом на култура „Илинден“ По повод светскиот Ден на водата дечињата од градинката „Гоце Делчев“ во посета на градоначалникот Жика Стојановски и ЈКП „Водовод“
Во Спортската сала „Гоце Делчев“ се одржа државниот натпревар во таеквондо Во Домот на култура „Илинден“ презентирани новите урбанистички планови за Илинден и Марино Менаџерскиот тим на Кемет електроникс им одржа предавања на средношколците од „Илинден“
Се одржа традиционалниот фолклорен концерт по повод 8-ми Март

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013