Галерии

Масовно празнување на Водици во Општина Илинден Коледарчињата го најавија славењето на Божик Новогодишен концерт на ансамблот „Илинден“ во Домот на култура „Илинден“
Изложба „Климент и Наум и нивната духовна светлина“ во Домот на култура „Илинден“ Отворена фабриката Гранд Фудс Корпорејшн во економска зона Марино-Кадино Со богата приредба одбележан патрониот празник на ОУ „Ристо Крле“
Успешно реализирана акцијата „Македонија без отпад 2015“ на подрачјето на Општина Илинден Бобан Таневски го освои Тенискиот турнир Кошаркарите на Кадино најдобри на кошаркарскиот турнир
Велосипедската трка „Трофеј Илинден 2015“ се возеше низ Општина Илинден Се одржа традиционалната рекреативна велосипедска трка во должина од 5 километри Пред бројна публика се одржаа натпреварите во штафетно трчање во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2015“
Јован Стојанов најдобар на шаховскиот турнир во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2015“ Натпревар по „Брзо пиење на кригла точено пиво“ во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2015“ ОУ „Браќа Миладиновци“ свечено го одбележа патрониот празник
Под мотото „Што сакам да бидам“ се одржа завршната приредба во градинката „Гоце Делчев“

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013