Турнирот во баскет го освои екипата на Кадино

Published on: 29.07.2019 - 17:05

 

Во Спорскиот комплекс „Марино“, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“, што Општина Илинден го организираше по повод одбележувањето на националниот празник на македонскиот народ и Денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри Август“, се одржа традиционалниот турнир во баскет.

Годинава настапија 8 екипи, а првото место го освои екипата на Кадино, која во финалето ја совлада екипата на Блек прл, додека на 3 место се пласираа кошаркарите на екипата на Плац.

Натпреварите во баскет како и секоја година се одиграа пред голем број љубители на кошарката.

 

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013