Галерии

Цвеќе на споменикот на скопскиот војвода Васил Аџaларски “Шмиц каргобул“ одбележа 125 години постоење Првачињата од Општина Илинден станаа членови на Детската организација
Осветен крстот на новата црква во градба „Свети Константин и Елена“, во населба Илинден Учебната година почна за 260 средношколци во Општина Илинден Градинката „Гоце Делчев“ подготвена прими 400 дечиња
Прв училишен час за 200 првачиња во Општина Илинден Свечено одбележан патрониот празник "Илинден 2-ри Август“ Се одигра првиот фудбалски натпревар на новоизграденото игралиште со вештачка трева во Кадино
Хокеј на ролери на Спортски викенд „Илинден 2017“ Турнирот во баскет по трет пат за екипата на „Кадино“ Тенискиот трофеј го освои Влатко Нацевски
Се возеше рекреативна велосипедска трка во должина од 5 километри Велосипедска трка „Трофеј Илинден 2017“ Атлетиката-највозбудлив дел од Спортски викенд „Илинден 2017“
Доделени дипломите на учениците што ги посетуваа бесплатните курсеви во рамките на КЕЦ „Илинден“

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013