Галерии

Отворена изложба „Сликарот со пријателите“, на Новица Трајковски Општина Илинден домаќин на меѓународен ракометен турнир Граѓанско учество во креирањето на Буџетот на Општина Илинден за 2019 година
Дом на култура „Илинден“: Отворена изложба на слики од Третата ликовна колонија во Радовиш Галерија: Реконструирана пешачка патека во градинката „Гоце Делчев“ ОOУ „Ристо Крле“ го одбележа патрониот празник
Со положување цвеќе на споменикот на војводата Васил Аџaларски одбележан Денот на македонската револуционерна борба Првачињата станаа членови на Детската организација Размена на искуства во искористувањето на средства од ЕУ со хрватските општини
Во училишните клупи седнаа 200 првачиња од Општина Илинден Галерија-Изложба „Шепотот на боите“ на Зоран Трпевски Свечено одбележан Денот на општина Илинден "Илинден 2-ри Август“
Хокеј на ролери-атракција на Спортски викенд „Илинден 2018“ Екипата на „Машна“ најдобра на турнирот во баскет Влатко Нацевски по трет пат го освои тенискиот трофеј
„Трофеј Илинден 2018“ по 10. Јубилеен пат се возеше низ општина Илинден

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013