Се одржа традиционалниот турнир во таеквондо „Илинден Опен“

Published on: 15.05.2017 - 09:38

Во организација на таеквондо клубот „Илинден“ во Спортската сала „Гоце Делчев“ се одржа вториот турнир во таеквондо „Илинден Опен“.

 Љубителите на овој спорт имаа можност да видат над 180 натпреварувачи од 10 клубови кои на овој турнир од државен карактер се натпреваруваа во дисциплината спортски борби.

Турнирот се одржа под покровителство на Општина Илинден.

Find Us On...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Теми во фокусот на вниманието

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013