Добредојдовте!

29.07.2019 - 17:07 | Галерии

Тенискиот турнир го освои Стефан Милошевиќ

  На четирите тениски игралишта на Спортско образовниот центар „Илинден“, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“ се одржа тениски турнир на кој учествуваа 16 тенисери. Првото место го освои Стефан Милошевиќ кој во финалето го совлада ...
29.07.2019 - 17:05 | Галерии

Турнирот во баскет го освои екипата на Кадино

  Во Спорскиот комплекс „Марино“, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“, што Општина Илинден го организираше по повод одбележувањето на националниот празник на македонскиот народ и Денот на Општина Илинден „Илинден 2-ри Август“, се ...
29.07.2019 - 17:00 | Галерии

Атлетика - На пешачко-рекреативната патека Марино-Кадино се тркаа 300 ученици и младинци

  На пешачко-рекреативната патека Марино-Кадино, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“ се оджаа натпреварите во атлетика-трчање, на кои учествуваа околу 300 ученици и младинци. Во прекрасен амбиент младите вљубеници во атлетиката се ...
29.07.2019 - 16:56 | Галерии

„Трофеј Илинден 2019“ се возеше низ Општина Илинден

  Како централен настан на Спортскиот викенд „Илинден 2019“ низ Општина Илинден се возеше традиционалната професионална велосипедска трка „Трофеј Илинден 2019“ во должина од 100 километри. Оваа трка е влезена во календарот на велосипедски ...
29.07.2019 - 16:40 | Галерии

Се одигра ревијален фудбалски натпревар меѓу екипите на Кадино и Пелистер

Во ревијален фудбалски натпревар што се одржа на фудбалскиот терен во Марино силите ги одмерија новиот второлигаш Кадино и екипата на екс прволигашот Пелистер од Битола. Мечот што заврши со нерешен резултат 1:1 беше дел од Спортскиот викенд ...
28.07.2019 - 00:25 | Галерии

Рекреативната велосипедска трка во должина од 5 километри

Низ улиците на Општина Илинден и оваа година, како вовед на професионалната велосипедска трка „Трофеј Илинден 2018“, што се реализира во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“, се возеше рекреативна велосипедска трка во должина од 5 километри.
28.07.2019 - 00:16 | Галерии

Зоран Танчев го освои силниот шаховски турнир во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“

Општина Илинден во соработка со Шаховската федерација, во рамките на Спортскиот викенд „Илинден 2019“,  што е дел од богатата програма за одбележување на патрониот празник на Општината  „Илинден 2-ри Август“, реализираше уште еден многу ...

Тенис - Спортски викенд „Илинден 2019“

Натпреварите на кои ќе учествуваат 16 тенисери ќе се играат на четирите тениски игралишта во Спортско-образовниот центар „Илинден“, а финалето е закажано за 28 јули (недела) со почеток во 10:30 часот.

Атлетика - Спортски викенд „Илинден 2019“

На пешачко-рекреативната патека Марино-Кадино која што е во должина од 2000 метри ќе се одржат натпреварите во атлетика-трчање. Во идеални услови за ваков вид на натпревари, над 250 ученици и младинци ќе се натпреваруваат во трките на 50, 150, 300, 600, 800 и 1500 метри. И годинава како најголема атракција се очекува трката на најмладите - дечињата од градинката „Гоце Делчев“.

Баскет - Спортски викенд „Илинден 2019“

На годинешниот турнир во баскет што ќе се одржи во Спортскиот центар „Марино“ ќе учествуваат 10 екипи. Турнирот ќе почне на 27 јули со почеток во 19:00 часот.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013