Предаден во употреба обновениот Дом на култура во Мршевци, како дел од капиталниот проект “10 Домови на културата“

Објавено на: 16.05.2011 - 12:35

Во присуство на голем број жители, во населеното место Мршевци, на свечен начин беше предаден во употреба обновениот Дом на културата, како дел од проектот на Општина Илинден “10 Домови на културата“. Реконструираниот Дом на културата го предадоа во употреба градоначалникот на Општина Илинден, Жика Стојановски, кандидатите за пратеници Владимир Ѓорчев и Наде Станчевска, директорот на Агенцијата за млади и спорт Диме Спасов, како и претседателот на Советот на Општина Илинден, Марјан Милошевски.

Домот на културата во Мршевци е изграден во шеесеттите години на минатиот век, а неговото неодржување придонесе да ја загуби првобитната намена, односно поради лошата состојба во која се наоѓа да биде вон употреба.

Реализацијата на овој проект вреден три милиони денари ќе придонесе повторно да профункционира овој објект каде што граѓаните, месните заедници, здруженијата на пензионери, здруженијата на жени, на младинци, спортски друштва ќе имаат одлични услови за меѓусебно дружење и организирање на средби и состаноци.

 

Bravo Gradonacalnice ko Viena

Bravo Gradonacalnice ko Viena ne napraivte!!!

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013