Предаден во употреба Домот на култура во н.м. Дељадровци

Објавено на: 03.01.2012 - 11:14

Bо населеното место Дељадровци на свечен начин беше предаден во употреба реконструираниот Дом на култура. Пред поголем број граѓани Домот на културата во употреба го пуштија градоначалникот на Општина Илинден Жика Стојановски и претседателот на Советот на Општината, Марјан Милошевски.

Реконструкцијата и обновувањето на овој дом на култура, со површина од 200 метри квадратни е дел од капиталниот проект на Општина Илинден “10 Домови на културата“, во рамките на кој, покрај изградбата на Домот на културата во нас. Илинден, досега се реконструирани и предадени во употреба домовите на културата во населените места Кадино, Мршевци, Бујковци, Бучинци и Текија.

Обновувањето на Домот на културата во населеното место Дељадровци чинеше  еден милион и двеста илјади денари, средства обезбедени од Буџетот на Општина Илинден. 

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
  • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
  • Автоматско додавање на нов ред.
  • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013