Календар на настани 2019 година

Објавено на: 07.03.2016 - 12:42

Jaнуари

 • 17 јануари - Дом на култура „Илинден“: Отворена изложба на слики од ликовната колонија „Карпино 2018“ - ЛИНК
 • 19 јануари- Одбележување на Богојавление (Вoдици) - ЛИНК

 


 

Февруари

 • 14 февруари- Традиционално одбележување на Свети Труфун во н.м. Ајватовци - ЛИНК

 

Март

 • Проекција на три документарци во кино салата на Домот на култура „Илинден“ - ЛИНК

 

Април

 • 1 април- Априлијада-2018

 

Мај

 • 14 до 18 мај- Литературна манифестација „Илинден 2019” - ЛИНК

 


 

Јули

 • Спортски викенд
 • Одбележување на Денот на општина Илинден „Илинден 2 Август” - со општонароден собир во манастирски комплекс Св.Ѓорѓија и фестивал на народна музика „Илинденски етно фест”

 


 

Септември

 


 

Oктомври

 • 23 октомври - Одбележување на Денот на македонската револуционерна организација- Миладиновци (спомен обележје на Васил Аџаларски)

Остави коментар

Податоците од ова поле нема да бидат никаде јавно објавени.
 • Адресите на web страниците и e-mail адресите автоматски се претвораат во линкови.
 • Автоматско додавање на нов ред.
 • You may use [swf file="song.mp3"] to display Flash files inline

Повеќе информации во врска со опциите за форматирање

Image CAPTCHA
Внесете ги карактерите прикажани на сликата.

Следете не на...

Find Општина Илинден on TwitterFind Општина Илинден on FacebookFind Општина Илинден on YouTube

пребарување

Видео

„Најдобриот работник“ во Општина Илинден
ilinden.gov.mk © 2013